• Програма
 

9 май 2021, 19:00 часа, Държавна опера Русе

Русенска филхармония
Диригент Давид Холцингер
Хор на Държавна опера – Русе
Диригент на хора Стилияна Димитрова-Хернани
Солисти: Цветелина Василева, сопран
Петя Цонева, мецосопран
Борис Луков, тенор
Пламен Бейков, бас

Програма
Лудвиг ван Бетовен – Девета симфония

16 май 2021, 19:00 часа, Концертен комплекс България

Софийска филхармония
Диригент – Давид Холцингер
Солисти: Светлина Стоянова, мецосопран
Карин Бонели, флейта
Роберт Бауерщатер, виола

Програма
Волфганг Амадеус Моцарт
Увертюра „Сватбата на Фигаро“

Ария на Керубино из оп. „Сватбата на Фигаро“

Ария на Сесто из оп. „Милосърдието на Тит“

Концерт за флейта и оркестър
Allegro maestoso
Adagio ma non troppo
Rondo. Tempo di Menuetto

Иван Ерьод
Концерт за виола и оркестър
Moderato
Presto
Moderato

Александър фон Цемлински

Из „Шест песни по текст на М. Метерлинк“ оп. 13

„Die drei Schwestern“, „Als ihr Geliebter schied“, „Sie kam zum Schloss gegangen“


9 юли 2021, 20:00 часа, Галерия „Димитър Георгиев“, Пловдив

10 юли 2021, 19:30 часа, Комплекс „Флора“, Бургас


Трио Артио
Юдит Флидл – цигулка
Кристине Ройдер – виолончело
Йохана Естерман – пиано

Програма

Клара Шуман (1819 – 1896) – Клавирно трио, сол минор, оп. 17

  1. Allegro moderato
  2. Scherzo – Tempo di Menuetto
  3. Andante – più animato
  4. Allegretto

Курт Естерман – (1960) „Фрагменти“

Вернер Пирхнер (1940 – 2001) – „Кому принадлежи човекът?“

I. Tempo: Ungezähmt (Темпо: Необуздано)
II. Tempo: Innig (Темпо: Страстно)
III. Dein Instrument (Твоят инструмент)
IV. Tempo: Unfassbar (Темпо: Невероятно)
V. Tempo: SOS (Темпо: SOS)
VI. Pfeif wie ein Kind (Подсвирвай си като дете)


14 юли 2021 г., 19:00 часа, Русе, Дом Канети

15 юли 2021 г., 20:00 часа, Велико Търново, Лапидариум на Археологическия музей

Дунавски Импресии

ViennaDuo
Десислава Добрева – флейта
Божана Павлова – китара

Франц Шуберт (1797 – 1828) – Соната „Арпеджоне“, D. 821

  1. Allegro Moderato
  2. Adagio
  3. Allegretto

Йохан Каспар Мерц (1806 – 1856) – Романс
Десислава Добрева – @Home (2020)

Бела Барток (1881 – 1945) – Румънски народни танци

  1. Jocul cu bâta (Танц с пръчки), Allegro moderato
  2. Brâul (Хоро), Allegro
  3. Pe Loc (На едно място), Moderato
  4. Bubiumeana (Танц от Bucsum), Moderato
  5. Poarga românesca (Румънска полка), Allegro
  6. Апрóзо / Mărunțel (Бърз танц), Allegro vivace

Атанас Уркузунов (*1970) – 4 Легенди

  1. Кукери
  2. Македонска песен
  3. Хитър Петър
  4. Събор

21 септември 2021, 19:00 часа, Галерия „Димитър Георгиев“, Пловдив

23 септември 2021, 19:00 часа, Комплекс „Флора“, Бургас

Трио Лобковиц Виена

Програма

Йохан Йозеф Рьослер (1771-1813)Серенада за пиано, флейта и виола
Allegro con brio
Menuetto
Adagio
Allegretto

В. A. Моцарт (1756-1791)Соната за флейта и чембало
Nr. 5 KV 14
Allegro
Allegro
Menuetto I, Menuetto II en Carillon

Бохуслав Мартину (1890-1959)Tрио за флейта, виола и пиано
Poco Allegretto
Adagio
Andante. Allegretto scherzando

Балдуин Зулцер (1932-2019)Пет буфонерии за виола и пиано
Allegro moderato
Bagatelle. Allegretto
Quasi recitativo. Langsam
Allegro molto
Tempo di valse

Морис Дюрюфле (1902-1986)Прелюдия, речитатив и вариации оп. 3
за флейта, виола и пиано


29 септември 2021, 19:00 часа, Галерия „Димитър Георгиев“, Пловдив

1 октомври 2021, 19:00 часа, Комплекс „Флора“, Бургас

2 октомври 2021, 19:00 часа, НДК, зала 7, София

Дуо Максим Цеков (цигулка) и Софи Друмл (пиано)

Програма

Лудвиг ван Бетовен – Соната за пиано и цигулка № 4, ла минор, оп. 23
Presto
Andante scherzoso, più Allegretto
Allegro molto

Франц Шуберт – Соната (сонатина) за пиано и цигулка № 2, ла минор, D’385 
Allegro moderato
Andante
Menuetto: Allegro
Allegro

Ерих Корнголд – Четири пиеси oп.11 из музиката от „Много шум за нищо“ от У. Шекспир

Панчо Владигеров – Рапсодия „Вардар“ оп.16 за цигулка и пиано


20.10. 2021, 19:00 ч., Vivacom Art Hall, София

Програма
Песенна вечер
Джени Ху – мецосопран
Мария Червенлиева – пиано

Franz SCHUBERT (1797-1828)
„Gretchen am Spinnrade“ Op.2 (Goethe)
„Du bist die Ruh“ Op.59/3 (Rückert)
„Rastlose Liebe“ Op. 5/1 (Goethe)
Robert SCHUMANN (1810-1856)
Aus „Liederkreis“ Op. 39 (Eichendorff)
„In der Fremde“
„Intermezzo“
„Mondnacht“

Johannes BRAHMS (1833-1897)
„Die Mainacht“ Op.43/2 (Hölty)
Aus „Zigeunerlieder“ Op. 109
„Röslein dreie in der Reihe blüh‘n so rot“
„Kommt dir manchmal in den Sinn, mein süßes Lieb“
„Rote Abendwolken zieh‘n am Firmament“
Richard STRAUSS (1864-1949)
„Du meines Herzens Krönelein“ Op.21/2 (F. Dahn)

Alexander von ZEMLINSKY (1871-1942)
3 Lieder aus „Walzer Gesänge“ Op.6
(nach Toskanische Liedern von Gregorovius)
„Liebe Schwalbe“
„Blaues Sternlein“
„Fensterlein, nachts bist Du zu“